İğneli Epilasyon Nedir ?

Genetik özellikler, hormon bozuklukları, kullanılan bazı ilaçlar aşırı tüylenmeye neden olabilir. İstenmeyen tüylerden kıllardan kurtulmak amacı ile ‘’EHİL ‘’ ellerle yapılmak şartı ile bunlardan kurtulmanın ‘’KESİN’’ ve ‘’ KENDİNİ KANITLAMIŞ ‘’ bir yöntemi vardır.

İĞNELİ EPİLASYON ; Her kişinin kendine ait olan özel seçilmiş, göz ile görülmeyecek kadar ince bir iğne ile kılın gözeneğinden girilip kıl molekülüne, kılın kuvvet derecesine göre verilen akım vasıtası ile o kılın kökünün tahrip edilerek sağlıklı bir şekilde yok edilme tekniğidir. Yok edilen kıl kökü cımbız vasıtası ile zorlanmadan gözenekten alınır.

Nasıl Yapılmalıdır; On parmak ile cilt iyice gerdirilir. Kılın kökü saptandıktan sonra kıl köküne gereken seviyede akım verilir ve kök kalıcı bir şekilde tahrip edilir. Kıl kökü tahrip edilmez ise kıl tekrar tekrar çıkar. Zayıf kıllar 1 Seansta tamamen yok olur. Fakat bölge geçmişte cımbız ile sakal dediğimiz kuvvete gelmiş ise 1-2 ay ile 5-6 ay arasında tedavi sürer. İlk seanslar aralıklarla gerçekleştirilir., çok kısa bir zaman sonra seanslar seyrekleştirilir. Tedavinin tam anlamı ile başarıya ulaşması için tek şart istikrardır. Yarım bırakılan tedavilerde zamanında uyulmayan geciktirilen seanslarda başarı elde etmek güçleşir. Seans başlarında hasta gözle görülür bir iyileşme gördüğü için diğer seanslara gerek duymayarak aksatabilir. Bu durum ileride daha da kuvvetlenmiş bir kıl kökü olarak karşımıza tekrar gelir ve daha uzun bir süreç baştan başlar. Bu yüzden uzmanımızın tavsiyesine harfiyen uyulması gerekmektedir.

 

İğneli epilasyon mu lazer epilasyon mu?

İğneli epilasyonun kesin çözüm olduğunu neredeyse bütün kadınlar bilir. Özellikle hiç dokunulmamış ince, beyaz yada sarı, yüz, kulak, burun, göz altı gibi bölgelerde istenmeyen tüyler için kalıcı çözümdür. Genellikle lazer epilasyon ile karşılaştırılır. Her ikisinin de birbirine göre kişiye göre artı ve eksi özellikler vardır. Sağlık açısından ise iğneli epilasyonun üstünlüğü ise hiç bir şekilde tartışılamaz. Lazer epilasyon yeni bir teknolojidir. 20 yıl sonra ne olacağını kimse bilemez. Farkındaysanız ilk çıktığı günlerdeki lazer epilasyon cihazları ile şimdikiler arasında uçurumlar kadar fark vardır. Yakın gelecekte şimdikiler ile yeni çıkacak cihazlar arasında da farklılıklar bulunacaktır. Bunun sebebi ise cihazların cilde verdiği zararların uzun vadede tespit edilebilmesidir. Bu arada parantez içerisinde belirtmek isterim ki müşterilerim arasında bir çok doktor var. Bir dermatologdan epilasyon için tavsiye istediğinizde size enteresan gelecek tavsiyeler alacağınızı garanti edebilirim. Bu yüzden bedeninizi tehlikeye atmak istemiyorsanız iğneli epilasyon derim.

Uygulamalarımız sağlık bakanlığı onaylıdır.